HAKKIMIZDA

NY&Co.Global Hospitality Consultancy, turizm ve hizmet sektöründe yer alan butik, bağımız ,lüks otel,restoran ve turizm işletmelerinin yönetim ve pazarlama stratejilerinin belirlenmesinden markalaşmaya kadar uzanan süreçlerinde Tasarım, Operasyon Yönetimi, Inovasyon,Dijitalleşme süreci, Gastronomi, Sosyal Medya,Tanıtım,Pazarlama ve Markalaşma konularında hizmet veren konusunda lider bir danışmanlık firmasıdır.
NY&Co. ayrıca Destinasyon pazarlaması ile  yerel ve global markaların Türkiye temsilciliklerini de yapmaktadır

 NY&Co FARKI..

Turizm ve Hizmet sektöründe oldukça saygıdeğer bir tecrübe ve reputasyona sahibiz.

Sektörün dinamiklerini çok iyi biliyoruz.

Bu nedenle hizmet sektöründe kendi başarı hikayelerini yazmak isteyen girişimcilerden, halen sektörde yer alan işletme sahiplerine kadar oldukça geniş bir yelpazeye hizmet vermekteyiz.

İşletmelerin tüm  reel ihtiyaçlarının bilincinde olarak uygun maliyette, iyi tasarlanmış objektif analiz ve uzman tavsiyesi sunmakla birlikte kuruluşlarından itibaren konsept operasyon ve pazarlama departmanlarının ekiplerinin ve bütçelerinin oluşturulmasına, sistemlerinin kurulmasına gelenekselden dijitale kadar tüm pazarlama çalışmalarının yapılmasına gerektiğinde yeniden konumlandırarak, marka olmalarına kadar tüm süreçlerde çözüm ortağı gibi çalışmaktayız.

Sektörel ve sektör dışında pek çok mecra ile  süregelen olumlu işbirliği sayesinde müşterisi adına iletişim, dijital pazarlama,tanıtım ,sosyal medya faaliyetlerini planlar, haberler ve duyuru çalışmaları ve uygun bütçeli reklam anlaşmaları yapılması konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

NY&Co. Uluslararası pek çok markanın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Bunlar arasında ANANTARA HOTELS RESORTS &SPA ve VRESORTS bulunmaktadır.

Dünyanın en önemli konumlarından birine sahip olan Istanbul’da bulunan merkez ofisimizin yanısıra İngiltere’nin başkenti Londra’da global pazarlama ve PR ofisimiz bulunmaktadır.

2021 yılı itibariyle Türkiye’nin turizmde en büyük pazarı konumda olan Rusya’da  Hermitage Group ile yapmış olduğumuz işbirliği ile RUSYA ve BDT ülkleri için temsilcilik ofisimizi açmış bulunmaktayız.Bu işbirliği ile birlikte NY&CO, olarak bizlerde Rusya , BDT Ülkelerinde yer alan turizm sektörü işletmeleri için  İstanbul  temsilcilik ofisi olduk.

NY&Co. aynı zamanda  International Society of Hospitality Consultants Uluslararası Hizmet Sektörü Danışmanları Birliği, ISTANBUL SKAL KULÜBÜ, TUROB, TURSAB,INTHA ,I-MICE üyesidir.

 

İŞ ORTAKLARIMIZ VE TEMSİLCİLİKLERİMİZ

.      

 

 

       

 

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

                            

NERMİN YURTOĞLU

Nermin Yurtoğlu

NY&Co.’ nun kurucusu ve CEO ‘su olan Nermin Yurtoğlu, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Ardından dünyanın en prestijli turizm okullarından biri olan İsviçre’deki Ecolé Hotelier de Lausanne’da lisans üstü eğitim almış ve Londra’da City University’de Dijital Pazarlama okumuştur.

Üniversite egitimi sırasında yaptığı stajlar ve Ingilterede lüks bir otelin mutfağında başlayan kariyerine İstanbul’un tarihi yarımada bölgesindeki lüks yatırımlarıyla tanınan bir Turizm Grubu’nun CEO’luk görevlerinde yer almıştır.

2010 yılından bu yana NY &Co.  ile  pek çok seçkin otel ,restoran veya Turizm sektörunde yer almak isteyen işletmeye, yatırım,yönetim ,pazarlama ve markalaşma danışmanlığı hizmeti vermekte ve dünyanın en lüks butik resorts zinciri önemli uluslararası otel markalarının da Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. Pek çok tanınmış marka otel, restoran, kafe, yat ve mücevher firmaları için NY&Co. vazgeçilmez bir iş partneri olmuştur

Nermin Yurtoğlu Türkiye ve dünya turizm sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip önemli isimlerdendir. Profesyonel Turizm Yoneticileri Kulubu SKAL, Gastronomi Turizmi Derneği, ETOA ( Avrupa Turizm Dernegi) üyesidir

Profesyonel turizmci olmasının yanısıra, seyahat ve sektörel konuları ele aldığı yazıları pek çok önemli mecrada yayınlanmaktadır, girişimci ,iş kadını ve fotoğrafçıdır

Seyahat,Gastronomi,kültür sanat içerikli yazılarını sektörel dergilerden, sosyal medya üzerinden veya kendisine ait web sitesinden takip edebilirsiniz (www.nerminyurtoglu.com;www.travelgoddess.com)

DANIŞMANLARIMIZ

VEDAT BAŞARAN

Vedat Başaran

 

Vedat Başaran, Türk Mutfağına olan katkıları ve unutulmuş Osmanlı yemeklerinin gün yüzüne çıkmasına katkıda bulunmuş araştırmacı bir şeftir.

Osmanlıca Türkçesi öğrenerek Türkçe’ye çevirmiş olduğu kitaplar sayesinde Osmanlı Mutfağını araştırarak Türk mutfağına büyük katkılar sağlamıştır.

Uludağ Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan Başaran, Londra’da İkram ve Catering hizmetleri üzerine master yapmış ve City and Guilds diploması almıştır. Aşçılık kariyerine Londra’nın seçkin restoranlarında başlayan Başaran, Türkiye’ye döndüğünde, Dr. Tuğrul Şavkay ile Çelik Gülersoy’un kurmuş olduğu TURİNG derneğinde çalışmaya başlamıştır.

1990 senesinde, Çırağan Palace Kempinski otelinin kuruluş ekibinde yer alıp, 7 sene boyunca Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. Burada görev yaptığı sırada Mutfak Dostları Derneği’nin kuruluşuna, yiyecek içecek sektöründen biri olarak büyük destek vermiştir.

İlk restoranı olan Feriye’yi 1997’de açmış ve burada Genel Müdür ve Executive Chef pozisyonlarını üstlenmiştir. Daha sonra Topkapı Sarayı içinde açtığı Karakol Restaurant ile çalışma hayatına devam etmiştir. Şu an NAR Gourmet yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Başaran, aynı zamanda YESAM – Yemek Sanatları Merkezinin de başkanıdır.

Uluslararası bilinirliliği sayesinde Paul Bocuse, Raymond Blanc, George Blanc, Michel Troisgros, Roger Verge and Alain Ducasse gibi dünyaca ünlü şeflerle işbirliği içinde bulunmuştur.

Profesyonel hayatı boyunca birçok ödül alan Başaran, aynı zamanda Mutfak Dostları Derneği, Chaine de Rotisseurs, ve Skal International Istanbul üyesi olup, TUROB başkan yardımcısıdır.

 
Değerli üstad VEDAT BAŞARAN, NY&Co. Global Hospitality Co. olarak Restoran ve Gastronomi konularında danışanlarımız için en büyük destekçimizdir.

 

Yeniliklerden ve duyurulardan haberdar olmak istermisiniz?