HAKKIMIZDA

NY&Co.Global Hospitality Consultancy, 2011 yılından günümüze turizm ve hizmet sektöründe yer alan butik, bağımız ,lüks otel,restoran ve turizm işletmelerinin yönetim  stratejilerinin belirlenmesinden markalaşmaya kadar uzanan süreçlerinde Tasarım, Operasyon Yönetimi, Inovasyon,Dijitalleşme süreci, Gastronomi, Sosyal Medya,Tanıtım,Pazarlama ve Markalaşma konularında bütünsel hizmet veren, konusunda lider bir danışmanlık firmasıdır.
NY&Co. ayrıca Destinasyon Pazarlaması ile  yerel ve global markaların Türkiye temsilciliklerini de yapmaktadır.

NY&CO . 2023 YILININ EN İYİ OTEL PAZARLAMA VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

İngiltere menşeyli LUXlife Magazin tarafından, uluslararası markalara verilen ve bu yıl 8. kez düzenlenen Hospitality Awards Ödülleri’nde, 2023 yılının En İyi Otel Pazarlama ve Yönetim Danışmanlığı  ödülünü kazandığımızı duyurmanın heyecanını ve başarılarımızı ilk kez bir dünya sahnesinde kutlamanın haklı gurunu paylaşıyoruz!

    

NY&Co FARKI..

Turizm ve Hizmet sektöründe oldukça saygıdeğer bir tecrübe ve bilinirliliğe sahibiz.

Sektörün dinamiklerini çok iyi biliyoruz.

Bu nedenle hizmet ve konaklama sektöründe kendi başarı hikayelerini yazmak isteyen girişimcilerden, halen sektörde yer alan işletme sahiplerine kadar oldukça geniş bir yelpazeye hizmet vermekteyiz.

İşletmelerin tüm reel ihtiyaçlarının bilincinde olarak uygun maliyette, iyi tasarlanmış objektif analiz ve uzman tavsiyesi sunmakla birlikte kuruluşlarından itibaren konsept, yönetim, operasyon ve pazarlama departmanlarının ekiplerinin ve bütçelerinin oluşturulmasına, sistemlerinin kurulmasına gelenekselden dijitale kadar tüm pazarlama çalışmalarının yapılmasına, s.w.o.t analizi,kpi anahtar performans göstergelerinin belirlenmesine, gerektiğinde yeniden konumlandırarak, marka olmalarına kadar tüm süreçlerde çözüm ortağı gibi çalışmaktayız.

Sektörel ve sektör dışında pek çok mecra ile  süregelen olumlu işbirliğimiz sayesinde danışan firmamız adına iletişim, dijital pazarlama,tanıtım ,sosyal medya faaliyetlerini planlar, haberler ve duyuru çalışmaları ve uygun bütçeli reklam anlaşmaları yapılması konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

NY&Co. Uluslararası pek çok markanın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Bunlar arasında ANANTARA HOTELS RESORTS &SPA ve VRESORTS bulunmaktadır.

Dünyanın en önemli konumlarından birine sahip olan Istanbul’da bulunan merkez ofisimizin yanısıra İngiltere’nin başkenti Londra’da global pazarlama ve PR ofisimiz bulunmaktadır.

NY&Co. aynı zamanda  International Society of Hospitality Consultants Uluslararası Hizmet Sektörü Danışmanları Birliği, ISTANBUL SKAL KULÜBÜ, TUROB, TURSAB,INTHA ,I-MICE üyesidir.

 

İŞ ORTAKLARIMIZ VE TEMSİLCİLİKLERİMİZ

.      

 

 

       

 

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

                            

NERMİN YURTOĞLU

Nermin Yurtoğlu

NY&Co.’ nun kurucusu ve CEO ‘su olan Nermin Yurtoğlu, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.

Ardından dünyanın en prestijli turizm okullarından biri olan İsviçre’deki Ecolé Hotelier de Lausanne’da lisansüstü Tourism &Hospitality eğitimi almış ve Londra’da City University’de Dijital Pazarlama-Digital Marketing ,Hong Kong PolyTechnic University Luxury Hospitality Management ,Massachusetts Institute of Technology (MIT) Becoming an Entrepreneur ,Wageningen University (Holland) Sustainable Tourism: Society & Environmental Aspects ,sertifikalarına sahiptir.

Sürdürülebilirlik ile ilgili olarak ,TGA tarafından bu konuda yetkilendirilmiş olan Kapadokya Üniversitesi Konaklama Sektörü Türkiye Turizm Programı 1. aşama eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitimi sırasında yaptığı stajlar ve İngiltere’de lüks bir otelin mutfağında çalışarak başladığı turizm kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok önemli  lüks ve zincir otel, restaurant ve gıda işletmesi, tur operatörü firmalarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. İstanbul’un tarihi yarımada bölgesindeki lüks yatırımlarıyla tanınan bir turizm grubu’nun CEO’luk görevlerinde yer almıştır.

2011 yılından bu yana ise NY &Co.Global Hospitality Co. markası  ile  pek çok  otel ,restoran veya Turizm sektörunde yer almak isteyen işletmelere, yatırım,yönetim ,pazarlama ve markalaşma danışmanlığı hizmeti vermekte ve dünyanın en lüks butik resorts zinciri önemli uluslararası otel markalarının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. Pek çok tanınmış otel, restoran, kafe, yat markası için NY&Co. vazgeçilmez bir iş partneri olmaktadır.

Nermin Yurtoğlu Türkiye ve dünya turizm sektöründe 25 yılı aşan tecrübeye sahip önemli isimlerdendir. Profesyonel Turizm Yoneticileri Kulübu SKAL, Gastronomi Turizmi Derneği, ETOA ( Avrupa Turizm Dernegi),World Food Organisation üyesidir.

Nermin Yurtoğlu  Turizm, Otel, Gastronomi ve Pazarlama sektörleri ile ilgili pekçok mecrada referans kişi olarak röportajlar vermekte TV ve  çevirim içi programlara söyleşilere katılmakta, yazılar yazmaktadır.

Nermin Yurtoğlu hakkında diğer detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

Röportajlar 

Sektörel Yazıları  ve Haberler

Profesyonel turizmci olmasının yanısıra, seyahat ve sektörel konuları ele aldığı yazıları pek çok önemli mecrada yayınlanmaktadır, girişimci ,iş kadını ve fotoğrafçıdır.

Seyahat,Gastronomi,kültür sanat içerikli yazılarını sektörel dergilerden, sosyal medya üzerinden veya kendisine ait websitesinden takip edebilirsiniz.

Seyahat ve Gastronomi Yazıları

www.nerminyurtoglu.com

www.nytmco.com

DANIŞMANLARIMIZ

VEDAT BAŞARAN

Vedat Başaran

 

Vedat Başaran, Türk Mutfağına olan katkıları ve unutulmuş Osmanlı yemeklerinin gün yüzüne çıkmasına katkıda bulunmuş araştırmacı bir şeftir.

Osmanlıca Türkçesi öğrenerek Türkçe’ye çevirmiş olduğu kitaplar sayesinde Osmanlı Mutfağını araştırarak Türk mutfağına büyük katkılar sağlamıştır.

Uludağ Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan Başaran, Londra’da İkram ve Catering hizmetleri üzerine master yapmış ve City and Guilds diploması almıştır. Aşçılık kariyerine Londra’nın seçkin restoranlarında başlayan Başaran, Türkiye’ye döndüğünde, Dr. Tuğrul Şavkay ile Çelik Gülersoy’un kurmuş olduğu TURİNG derneğinde çalışmaya başlamıştır.

1990 senesinde, Çırağan Palace Kempinski otelinin kuruluş ekibinde yer alıp, 7 sene boyunca Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. Burada görev yaptığı sırada Mutfak Dostları Derneği’nin kuruluşuna, yiyecek içecek sektöründen biri olarak büyük destek vermiştir.

İlk restoranı olan Feriye’yi 1997’de açmış ve burada Genel Müdür ve Executive Chef pozisyonlarını üstlenmiştir. Daha sonra Topkapı Sarayı içinde açtığı Karakol Restaurant ile çalışma hayatına devam etmiştir. Şu an NAR Gourmet yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Başaran, aynı zamanda YESAM – Yemek Sanatları Merkezinin de başkanıdır.

Uluslararası bilinirliliği sayesinde Paul Bocuse, Raymond Blanc, George Blanc, Michel Troisgros, Roger Verge and Alain Ducasse gibi dünyaca ünlü şeflerle işbirliği içinde bulunmuştur.

Profesyonel hayatı boyunca birçok ödül alan Başaran, aynı zamanda Mutfak Dostları Derneği, Chaine de Rotisseurs, ve Skal International Istanbul üyesi olup, TUROB başkan yardımcısıdır.

 
Değerli üstad VEDAT BAŞARAN, NY&Co. Global Hospitality Co. olarak Restoran ve Gastronomi konularında danışanlarımız için en büyük destekçimizdir.

Yeniliklerden ve duyurulardan haberdar olmak istermisiniz?